Polohovací, antidekubitní a fixační pomůcky

Podpěrný fixační sedák

Pro vnitřní výplň byly použity speciálně upravené polystyrenové pelety, které vytvoří pevnou oporu pro tělo. Podpěrný fixační sedák lze použít dle potřeby v lůžku i na podlaze. Dodává se včetně opěry hlavy.

Využití: DMO, těžká skoliosa, myopatie, autismus, multiorgánové defekty, hyperaktivní děti, psychiatrické diagnozy, stavy po iktech, imobilní pacienti, apod.

Velikost sedáku se volí podle výšky pacienta.

Povlak i sypek je vyroben ze 100% bavlněného materiálu. Vnější povlak je možné zvolit také ze spec. lékařského materiálu s hydrofobní úpravou. Potah je opatřen zipem a lze jej sejmout a vyprat.

Fixační celotělová podpěra do lůžka

Ve zdravotnictví a ošetřovatelské péči se celotělová podpěra využívá zejména u pacientů imobilních nebo dočasně upoutaných na lůžko. Předností podpěry je snadná manipulace, která dovoluje během krátké chvíle změnit polohu pacienta, polohovat dle aktuální potřeby a tak předcházet vzniku dekubitů. Díky speciální výplni lze pacienta v jakékoliv poloze zafixovat.

Širové využití při bazální stimulaci.

Údržba pomůcky je snadná a nenáročná. Vnější potah lze sejmout a vyprat. Pokud je po několika letech nutné doplnit vnitřní výplň, využijte servisních služeb naší firmy.

Chránič paty

      

Chránič paty brání odlučování nekrotických tkání a tak zabraňuje vzniku různě velkého defektu – dekubitálního vředu. Povlak je vyroben ze 100% bavlny nebo hydrofobního materiálu je snímatelný.

Mezikolenní vzpěra

Využití u spastických paréz dolních končetin, imobilních pacientů, popř. pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko. Zabraňujetvorbě dekubitů a dalších kožních problémů vznikajících jednostranným tlakem v oblasti kolen. Díky fixačnímu pásku lze mezikolenní vzpěru využívat též na vozíku. Povlak je vyroben ze 100% bavlny nebo hydrofobního materiálu je snímatelný.

Rektální podložka s kruhovým výřezem

Hemoroidy, onemocnění anální krajiny, náchylnost k opruzení, antidekubitní efekt, apod.

Pro vnitřní výplň byly použity speciálně upravené polystryrenové pelety, které jsou výborným tepelným izolantem, zajišťujícím tepelnou rovnováhu a rovnováhu vlhkosti uvnitř podložky. I když dojde ke stlačení, udržuje se mezi peletkami vzduch, proto se osvědčují tyto antidekubitní pomůcky jako mimořádně účinné. Velmi vhodné jsou také pro řidiče do auta, popř. pro osoby se sedavým zaměstnáním.

Povlak je vyroben ze 100% bavlny nebo hydrofobního materiálu a je snímatelný.

Polohovací polštář - velká podkova

Polštářek na krční páteř

    

Výceúčelová pomůcka pro polohování a fixaci (had)

  

Rozměry: 90x15 cm, 130x20 cm, 200x20 cm, 300x200 cm, 350x20 cm

Pro vnitřní výplň byly použity speciálně upravené polystyrenové pelety, které jsou výborným tepelným izolantem, zajišťujícím tepelnou rovnováhu a rovnováhu vlhkosti uvnitř. Pomůcky se osvědčují zejména u spastických forem DMO a u osob po iktech. Jsou ideálním doplňkem polohovacího vaku, ale lze je použít také samostatně. Díky své tvárnosti je využití této pomůcky v rehabilitační péči široké a určující v tomto směru jsou pouze individuální potřeby každého pacienta. K úplnému zafixování polohy slouží fixační pásky, jimiž je tato pomůcka vybavena.

Pomocný žebříček do lůžka

   

Poslouží pacientu dostat se do polohy vsedě, zároveň využití při rehabilitaci.

TOPlist